שורשים בביוב – כל הפתרונות היעילים ביותר

שרברב

הכר את האויב מספר 1: שורשים בביוב

יש עולם שלם הנמצא אי שם מתחת לאדמה; שורשים עמוקים של עצים, צינורות מים וביוב, תעלות, בורות, חרקים וחיות… וכולם מנסים להתקיים זה לצד זה בשלווה ובשקט. אך לעיתים יש התנגשויות כשאחד מפריע לשני לצמוח ולגדול או לשרוד מבלי להיסדק או להישבר. כשמדובר בתקלות מסוג זה, כל אינסטלטור יודה בדבר; שורשים בביוב זה עניין מסוכן ומוכר!

שורשים בביוב – מה הבעיה?

התופעה נפוצה בכל איזור ונוגעת לכל מערכת קיימת. שורשי עצים חודרים לתוך הצנרת ופוגעים בה קשות. השורשים למעשה מחפשים ממה להזין את עצמם מתחת לאדמה ומוצאים פתרונות בצינורות הביוב שיש בתוכם מים ושאריות פסולת בכמויות גדולות. משום כך מערת הביוב הופכת לאטרקטיבית עבורם והם מתפשטים תוך כדי גדילה וצמיחה מהירה.

אתה עלול לשאול את השאלה המתבקשת: מדוע לא לעקור את השורשים וגמרנו? הסיבה שלא כדאי לעשות זאת זהה לסיבה שבגינה שערות לא פוסקות מלצמוח כאשר מגלחים אותן מהגוף. הפעולה רק גורמת לשיער לצמוח עוד ועוד כשקצב הגדילה שלהן גם גדל עם הזמן. תלישה של השורשים רק תגרום להתפשטות גדולה ומהירה יותר באדמה ובאזור הצינורות.

אז מה עושים?

אם יש לך הצפת ביוב או שצינורות הביוב נפגעו ברמה כלשהי ואתה חושש ששורשים חדרו אליהם, יש ברשותך שתי אפשרויות:

  • הקדמת תרופה למכה – כדי למנוע נזקים אפשריים לצנרת ניתן לעשות שימוש בחומרים קוטלי שורשים. חומרים מסוג טוב ואיכותי לא יהיו מזהמים סביבתיים אך יעילים מאוד בקטילה של השורשים ומניעה אפקטיבית של צמיחתם מחדש וחדירה אל צינורות הביוב.
  • שירותי אינסטלציה – אם אינך מעוניין להתמודד עם חומרים קוטלי שורשים בעצמך או שאינך מיומן בתלישת שורשים מתחת לאדמה, כדאי שתשקול הזמנת שירותי אינסטלציה. שרברב מנוסה ידע לתקן תקלות בצנרת הביוב ולייעץ לך כיצד ניתן להגן עליה מפני פגיעות עתידיות.

את הטיפול בשורשים בביוב משאירים למקצוענים! מלא את הטופס הקצר שכאן בתחתית העמוד ונשלח אליך במהירות ובחינם אינסטלטורים למתן הצעות מחיר מצויינות עבור תיקונים של כל בעיות הצנרת.